Advanced SystemCare Nasıl Silinir ve Kaldırılır?

Uygulamalar Admin
sponsorlu reklam

Bilgisayarımızda yaptığımız işlemler ve yüklediğimiz uygulamalar, taşıdığımız dosyalardan tutunda, açtığımız her klasör zamanla bilgisayarımızda düzensizliklere ve yavaşlamalara sebep oluyor. Bu durumu düzeltebilmek için tasarlanmış pek çok program bulunmaktadır.

Yine bu programlardan biri olan, Advanced SystemCare, tüm antivirüs programlarında olduğu gibi bilgisayarlarımızda hızlandırma ve bakım konusu için kullanılan başarılı programlardan bir tanesidir. Zaman içinde yavaş ve ağır çalışmaya başlamış olan bilgisayarlarımız için, ücretsiz indirip kullanabileceğimiz bu program, açılışı hızlandırmak, tarayıcıyı koruma, tarayıcı gizliliği ve gereksiz dosyaları temizleme gibi işlemlerde başarılı bir şekilde kullanılabiliyor.

Eğer bu uygulamayı bilgisayarınızda kullandıysanız ve artık kaldırmak istiyorsanız, Advanced SystemCare Nasıl Silinir, kısaca anlatalım.
Öncelikle “denetim masası”ndan, “programlar ve özellikler” sayfasını açalım. Bu işlemden sonra program listesi üzerinden “Advanced SystemCare” bulalım. Yazılı yerden, listenin üzerinde bulunan “kaldır” butonuna basalım. Karşımıza çıkan pencereden “kurulumu kaldır” seçeneğini seçebilir ve bu sayede programı silebiliriz.
Sıklıkla yaşanan bir durumu da belirtmek faydalı olacaktır. Advanced SystemCare uygulaması yükleme esnasında, sıklıkla Obit Uninstaller uygulaması da bilgisayarımıza yüklenmektedir. Bu yüzden bu uygulamanın olup olmadığını kontrol ederek, “programlar ve özellikler” listesinden bularak, aynı işlemleri kullanıp bu uygulamayı da silebiliriz.
Ancak, unutmamalıyız ki, bilgisayarlarımızı optimize etmekte yardımcı olan bu programın, bilgisayar güvenliğine bulunduğu katkı açısından, silinmesinin gerekli olmadığı durumlarda, bilgisayarınızda kalması önerilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş