Always On Display Özelliği Galaxy Note 7’de

Cep Telefonu Admin
sponsorlu reklam

Samsung, Güney Kore merkezli 1938 yılında kurulmuş bir şirkettir. Balık, sebze ve meyve satmak amacıyla kurulan bu şirket daha sonraki yıllarda un değirmenleri ve şeker makinaları işletmeye başlamıştır. 90lı yıllarda Güney Kore dışında hızlı bir büyüme göstermiş ve çeşitli şirketlerden oluşan bir grup olmuştur. Bu gruplardan en önemlisi Samsung Elektronik’ tir.

Samsung Elektronik, televizyon, telefon, bilgisayar, otomotiv, tıp, uzay araştırmaları gibi birçok alanda faaliyet göstermektedir. Bu alanda birçok ürünü tasarım teknoloji ve patent ödülleri almıştır.
Telekomünikasyon sektöründe kısa sürede çıkış yapıp, cep telefonu üretimi ve satışında ilk sırada yer almıştır. Cep telefonu üretiminde galaxy serisiyle büyük beğeni toplamış ve şimdilerde ise piyasaya sürülecek olan Galaxy Note 7 ile tekrar gündeme gelmiştir. Samsung kullanıcılarının büyük merakla beklediği Galaxy Note 7 tanıtımının 2 Ağustos ‘ta New York’ta düzenlenecek olan Unpack 2016 etkinliğinde yapılacağı belirtilmiştir. Eş zamanlı olarak Rio de Janeiro ve Londra’da da tanıtım yapılacağı duyurulmuştur.
Fakat tanıtımı yapılmadan Galaxy Note 7’nin bazı özellikleri piyasaya sızdırılmıştır. En son sızıntılarda Galaxy Note 7 ‘nin Always on display özelliğidir. Always on display yani ekranın sürekli açık kalması özelliği ile ekran kapalıyken de saati, pil durumunu, tarihi ve uygulamaları görme imkanı sağlamaktadır. Galaxy S7’nin önemli özelliği olan ekran kapalıyken saati görme özelliğine benzese de Note 7 de görünüm alanında bazı değişikliklerin olduğu söylenmektedir.

Kullanıcılar, pil tüketimini azaltan ve takvim girdilerini gösteren gibi özellikleri, Note 7’nin Always on display üzerinde geliştirmeler yapmasını da beklemektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş