Android’e Market Harici Uygulama Nasıl Yüklenir

Uygulamalar Admin
sponsorlu reklam

Son yılların popüler işletim sistemlerinden biri olan Android, Google Play tarafından kullanıcılarına uygulama imkanı sağlamakta. Google Play, Android işletim sisteminin uygulama indirmek için kullandığı mobil mağazadır. Bu mobil mağaza üzerinden bir çok oyun, uygulama, resim ve diğer eğlenceli tüm uygulamalar rahatlıkla indirilebiliyor.

Bazı Android sistemler de Goggle Play harici uygulama yüklemek gerekebiliyor. Uygulama yazan kişilerin web üzerinden de uygulamalarının indirilebilmesi kullanıcılar tarafından talep görüyor. Android sistem APK dosyalarını web üzerinden uygulama marketi dışında indirme imkanı sağlıyor. APK dosyalarını çalıştırma da zorluk yaşamayan Android bu sayede bazı uygulamaların cihazlara indirilmesin de kolaylık sağlamaktadır.

APK dosyalarına web üzerinden ulaşarak cihaza indirip yükle dendiğin de uygulamanın cihaza indirildiğini ve kullanıma başladığını görebilirsiniz. Örneğin; e-book okuyucuları istedikleri e-book uygulamasını Google Play’ de bulamayabilir. Bunun için internette uygulamaya ait APK dosyasını cihazına indirerek yükleme yapabilir. Yükleme gerçekleştirildikten sonra uygulamanın çalıştığını cihaza gelen ikon ile anlayabilirsiniz.
Özellikle oyunseverler için çok büyük kolaylık olan bu yükleme çokça tercih edilmektedir. APK uzantılı dosyalarınızı tek bir yerde görme imkanı da sağlamış olu. Android sistemde APK dosyalarınızı görebilmek için Fine Manager adı altında bulunan dosya depolama alanınıza bakabilirsiniz. Uygulamayı kaldırmak için yine normal uygulama yöntemi tercih edebilirsiniz. Fakat APK dosyası ile yükleme yaptığınız herhangi bir uygulamanın APK dosyasını da tamamen silmeniz gerekmektedir.

Google Play harici Android sisteme uygulama ve oyun indirmek için kullanacağınız APK dosyaları internet üzerinde kullanıcılara sunulmaktadır. Doğru ve güvenilir bir siteden indirebilirsiniz. Ayrıca farklı kaynaklardan cihaza indirme yapabilmek için cihazın ayarlarında bilinmeyen kaynaklardan yükleme yapılmasına izin vermelisiniz. Ayarları yaptıktan sonra yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş