App Store 2015 Uygulamaları

Cep Telefonu Admin
sponsorlu reklam

Akıllı telefonların piyasada bu kadar önemli bir yere sahip olması kadar tüketicilerin çok uzun zaman dilimlerini mobil cihazlarında geçirdiği de bir gerçektir. Dolayısıyla talebin sürekli artması da mobil uygulamaların artması ve uygulama depolarının da sürekli kendini geliştirmesini gerekli hale getirmektedir. Google Play, App Store, ve Nokia Store gibi online uygulama mağazaları akıllı telefonlara sahip kullanıcılara adeta ayrı bir dünya sunmaktadır. iPad, iPhone ve iPod Touch cihazlarından birine sahipseniz, . iTunes penceresinin solunda yer alan iTunes Store’ u tıkladıktan sonra App Store kategorisine tıklayabilir, uygulama dünyasındaki film, finans, müzik, tv showları, haber gibi bütün uygulamalara ulaşabilirsiniz. Bunun yanında ülke bayraklarını tıklayarak o ülkeye ait uygulamaları da görebilirsiniz.

app-store-1

2015 in en iyi app store uygulamaları arasında, dünyaya canlı video yayını sağlayan periscope, sanatsal efektleri ile enlight, finans kategorisinde yer alan robinhood yer almaktadır.

app-store-2

Apple tarafından oluşturulan ve işletilen app store, iTunes store üzerinden çalışmaktadır. iPad, iPhone ve iPod Touch kullananların ulaşabildiği bir online mağaza konumundadır. Bu kullanıcılar app stordan ücretli ücretsiz her türde uygulama indirebilmektedir. İçinde bir milyonu aşkın yazılım barındıran app store, google play ile ciddi rakip olarak görünmektedir.

app-store-3

Ayrıca oyunseverlerin ve app store editörlerinin gözünden kaçmayan ve 2015 Türkiye en iyi oyunu seçilen recontact istanbul en çok indirilen oyunların başında gelirken, apple tasarım ödülüne sahip gölge oyunu shadowmatic de en çok indirilen app store ugulamaları içindedir.

app-store-4

App store da iCloud entegrasyonu nedeni ile önceden ücretli olarak telefonunuza indirdiğiniz bir uygulamayı Apple marka başka bir cihaza yüklemek için yeniden bir ücrete gerek yoktur.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş