Apple’ ın Fiyasko Ürünleri

Cep Telefonu Admin
sponsorlu reklam

Dünya teknolojisinin önde gelen firmalarından biri olan Apple hata yapmaz diye bir kuralı maalesef yok. Her teknoloji firmasının zaman zaman çok ses getireceğine inandığı ürünlerinde hayal kırıklığı yaşanabilmektedir. Kullanıcıların beğenisine sunularak istenilen sonucu almaması teknoloji devin de yeni teknoloji ürünlere yönelmesine sebep olmuştur.

Tüm zamanların en kötü Apple ürünleri arasında yer alan televizyon, akıllı telefon ve IBM pc Apple severlerini hayal kırıklığına uğratmıştır. Apple teknoloji de son sistemi kullanarak ürettiği tüm ürünlerini titizlikle geliştirmesine rağmen bazı ürünlerinin üretiminde hatalar ile karşılaşmıştır. 1981 yılında çıkardığı IBM bilgisayar bunlardan bir tanesi. İş adamlarına yönelik bu ürün maalesef istenilen sonucu alamamıştır.

Fiyat olarak piyasaya göre oldukça yüksek olan bu bilgisayar tutulmayıp teknoloji devini zarara uğratmıştır. Akıllı telefon teknolojisin de İphone’ larla karşımıza çıkan Apple ürettiği İphone 5C ile de bir çok kullanıcıya istediği sonucu verememiştir. Dizayn olarak hoş bir görüntüye sahip olan İphone 5C, kullanıcıları tarafından sevilmedi ve üretimi durduruldu.

İphone 5C dışında son zamanlar da adından sıkça söz ettiren İphone 6 Plus ürünü de yine Apple fiyaskoları arasında yerini aldı. Piyasaya çıktıktan sonra ürün hakkında çıkan haberler ürünün tutulmasını olumsuz yönde etkiledi. Ayrıca 2007 yılında Apple televizyon ile karşımızdaydı. Fakat bu televizyonda görüntü kalitesi düşük olduğundan sonucu hüsranla bitti.

Dünya devi Apple geçtiğimiz yıllar da bir çok ürün de hata yaparak bazı ürünlerinin üretiminin kaldırılmasına sebep oldu. Fakat yine de son teknolojiyi kullanarak en çok ilgi gören ve tercih edilen firmalar arasında yerini almaktadır. Özellikle son yılların teknolojisini kullanarak her geçen gün kendini yenilemektedir. Bu sayede kullanıcıların dikkatini üzerinde toplamaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş