Asus Zenfone 2 Nasıl Bir Telefon ?

Cep Telefonu Admin
sponsorlu reklam

Asus Zenfone 2 nasıl bir telefon diye merak edenler için, bu yazımız da Zenfone 2 performansı ve özellikleri hakkında bilgiler vereceğim. (2 Aydır aktif olarak Asus Zenfone 2 32 GB kullanıyorum.)

Öncelikle telefonun genel özelliklerinden başlayalım;

ekran-ozellikleri

Ekran olarak oldukça kaliteli bir yapıya sahip olan telefonumuz oyun oynamak ve video izlemek gibi vakit öldürücü uğraşlar için gerek grafiklerin kaliteli görünmesi bakımından gerek ekran büyüklüğü bakımından oldukça haz veriyor. Oyunları oynarken gerçekten çok haz alacağınıza inanıyorum.

 • Ekran boyu 5.5″; Telefon ekranı oldukça büyük. Telefonu ilk aldığınız telefonun büyüklüğünü garipseseniz de daha sonraları alışıyorsunuz.
 • Ekran çözünürlüğü 1920 x 1080 px; Ekran çözünürlüğü oldukça güzel, oynadığınız oyunlardan zevk alıyorsunuz. İzlediğiniz videoların tadını çıkarıyorsunuz.

kamera özellikleri

Zenfone 2 kamera çözünürlüğü olarak iyi bir çözünürlüğe sahip olsa da, fotoğrafları yaklaştırdığımızda kötü bir görüntü ortaya çıkıyor. İlk büyütme de dahi fotoğraflarda bozulmalar meydana geliyor. Bu yüzden kamerası süper olsun diyenler için uygun olmasa da, beni standart bir kamera idare eder diyenler içinde gayet yeterli bir kameraya sahip.

 • Ön kamera çözünürlük 5 MP; Özellikle ışığın yoğun olduğu ortamlarda (güneş ışığında) çok kaliteli selfieler çekebilirsiniz.
 • Arka kamera çözünürlük 13 MP; Daha net ve çözünürlüğü yüksek fotoğraflar için arka kamerası da iyi durumda.

Dipnot: Güneş ışığında mükemmele yakın fotoğraflar çekebilirsiniz.

teknik özellikler

Öncelikle şunu söylemeliyim ki telefonun gerek işlemci hızı, gerek rami, gerekse diğer teknik özellikleri sayesinde mükemmel bir performans yakalıyorsunuz. Android telefonlar donar, kasar, performans alamazsınız teorisini şuan için çürütüyor bu telefon. Öyleki asphalt 8, vega gangsteri , modern combat 5 ve fifa 15 oyunlarını yükledim ve hepsini aynı anda açtım, hiç bir donma yaşamadım ve çok iyi performans aldım.

 • 2.3 GHZ İşlemci Hızı; Bu işlemci sayesinde performans beklediğimden daha da iyi çıktı. Sıfır donma sıfır kasma.
 • 4 GB RAM Kapasitesi; İlk 4 GB RAM’e sahip olan Asusz Zenfone 2, RAM konusun oldukça başarılı. Arka planda çalışarak RAM’i sömüren uygulamalar içinde kendi içinde Otomatik Başlatma Yöneticisi bulunmakta ve bu sayede boş yere arka planda çalışarak RAM tüketen uygulamaların arka planda çalışmalarını engelleyebiliyorsunuz.
 • 16 ve 32 GB Dahili Hafıza; Eğer oyunlara meraklıysanız kesinlikle 32 GB’lık telefonu tercih etmelisiniz.
 • Android 5.0 (Lollipop); Performansın yüksek olmasında etkili olan android sürümü.

Teknik özellikleri hakkında bir özet geçecek olursak, fiyat ve performans açısından mükemmel bir telefon diyebiliriz. Özellikle oyun meraklıları hem büyük ekrandaki grafik kalitesinden alacağı haz hem de performansın devamlı olmasından alacağı haz için bu telefonu seçebilirler.

 

GENEL SORULAR

 • Soru: Şarj (pil) ömrü nasıl ? Ne kadar dayanıklı?
  Cevap: Şarj ömrü gayet iyi gidiyor. Bir günü rahatlıkla çıkarıyorsunuz. Başlarda tecrübesizlikten dolayı çok fazla gidiyordu şarjı ancak zaman geçtikçe telfonun huyuna suyuna alışıyorsunuz ve şarj kullanım sürenizi uzatıyorsunuz. (Sabah 8’de %100 – Akşam 8’de %45-50 [en az 250 mesaj, 20 dk oyun] )
 • Soru: Şarj olma süresi nedir ? Hızlı şarj oluyor mu?
  Cevap: Şuana kadar gördüğüm en hızlı şarj olan cihaz, zaten hızlı şarj olma özelliği de var. [%1 iken 45-60 dk arasında şarj oluyor.] (USB ile şarj etmek çok uzun sürer denemeye değmez :D)

 

YAZAR GÖRÜŞÜ

Önceki telefonumda android idi ve çok kasılmalar donmalar yaşıyordum. Apple almaya düşünüyordum başlarda ancak bu telefonu gördüm araştırdım ve çok hevesli bir şekilde aldım. Şuanda da gayet memnunum daha sayamadığım bir çok özelliği var ve performans açısından anlattığım gibi bir telefon şuan için çok memnunum. Eğer bütçeniz 1000 – 1500 TL ise alınabilecek bir telefon.

Bu arada Zenfone 2 16 GB 1000 – 1099 TL arasında değişirken, Zenfone 32 GB 1200 – 1299 TL arasında değişmektedir.

Eğer sizinde Zenfone 2 ile ilgili sorularınız ve sorunlarınız var ise bu yazının altına yorum yaparak belirtin, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım. 🙂

Sosyal Ağlarda Paylaş