Bin Liranın Altında Alınabilecek Akıllı Telefonlar

Cep Telefonu Admin
sponsorlu reklam

Akıllı telefon almadan önce hangi işletim sistemini kullanacağınıza karar vermelisiniz. Ios ve android işletim sistemleri uygulama bakımından oldukça zengin içeriğe sahip olan iki işletim sistemidir. BlackBerry OS ve Windows Phone 8 ise bu açıdan biraz zayıf kalmaktadır. Fakat windows tabanlı bir cihazla uyumlu bir telefon istiyorsanız phone 8 işletim sistemli bir telefon tercih etmeniz uygun olur. Ipone alacaksanız öncelikle 8 gb 16 gb gibi hafıza seçeneklerinden size uygun olanını seçmekte yarar var. 8 gb’lık bir telefon bir süre sonra size yetmeyebilir. Samsung lg gibi markaları tercih ederseniz, bu telefonlar kart destekli olduklarından böyle bir sorun yaşamazsınız.
S3 neo

Piyasada bin liranın altında alınabilecek onlarca akıllı telefon var. Bunlardan benim favorim S3 neo. İngiltere de geçtiğimiz yıl ıpone 5 ten sonra en çok tercih edilen ikinci telefon olmuştur s3. Şuan kullanmaktayım. Her türlü oyunu kasmadan, fazla ısınmadan oynayabileceğiniz hızlı bir makinedir S3 neo. Dört çekirdekli işlemcisi var. Süper amoled 720×1280 hd ekranı ve 8 mp kamerasıyla tatmin edici çekimler yapabileceğiniz bir cihazdır. Öz çekimlerde de oldukça başarılı bir telefondur. Nfc uyumlu telefonlarla bluetoothu açmadan telefonları birbirlerine yaklaştırmak suretiyle veri transferi gerçekleştirebilirsiniz. Göz hareketlerinize göre ekranı karartan ya da aydınlık tutan akıllı bir telefondur s3 neo. Mesaj ya da diğer bildirimlerde renkli ışıklı uyarı verir ve telefonunuza yaklaştığınızda titreyerek bildirimleriniz olduğunu hissettirir. Tek eksisi, ses çıkışının diğer akıllı telefonlara göre cılız kalmasıdır. 750 lira civarındaki fiyatıyla göz dolduruyor.
S4
Telefon için üst limitiniz bin lira ise size Samsung un amiral gemisi olan S4 ü öneririm. 13 mp arka kamerasıyla kaliteli çekimler yapabilirsiniz. Temassız hareket özelliğiyle el değmeden sayfalar arası geçişe imkân veren s4 piyasada bin liradan bulunabiliyor. Dört çekirdekli ve süper amoled full hd 1920×1080 çözünürlükte ekrana sahip. Nfc destekli ve göz hareketlerinize göre ekranı karartan ya da video izliyorsanız başınızı çevirdiğinizde videoyu durduran bir özelliğe sahiptir.

Motorola Moto G
600 liradan ve altında fiyatlardan piyasada bulabileceğiniz moto g, performansıyla ve antutu puanıyla göz doldurdu. Kullanıcılarının memnun kaldığı bu telefonu yakın bir arkadaşımda gördüm. Görüntü kalitesi çok iyi, sayfalar arası geçiş çok hızlı. En ağır oyunlarda bile ısınma duraklama yaşanmıyor. Tek eksisi kamera çözünürlülüğü düşük olmasıdır. Oyun ve nette gezintilerde hız arıyorsanız bu telefon sizi tatmin edecektir. Piyasada bulunan ucuz ve kaliteli akıllı telefonlardan biridir. Biraz üst model olsun derseniz nexus 4 alınabilir.

Lg g2
Bin lira civarında olan fiyatıyla piyasada bulabileceğiniz en iyi telefonlardan biridir. Kalitesi tartışma götürmez bir telefondur.
Asus zenfone 5
750 lira ve altında fiyatlarla piyasada bulunabilir. 5 mp ön kamerasıyla kaliteli öz çekimler yapabilirsiniz. 2 Gb ram i var. Kart desteği var.

Discovery ve discovery 2
650 ve 850 liranın altında fiyatıyla piyasada bulabileceğiniz discovery serisi telefonlar, ülkemizde oldukça yaygın kullanılmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda ucuz akıllı telefon arayanların vazgeçilmezi olmuştu. Fiyatı ve sunduğu performansla aldığı parayı hak eden bir telefon olan discovery, ikinci nesil telefonlarıyla piyasada iddialı bir yer edinmiş durumdadır.
Öncesinde daha üst model bir telefon kullanmadıysanız, S4 ile hemen hemen aynı özelliklere sahip ikinci nesil s3 neoyu öneririm. Ucuz ve akılı telefon istiyorsanız Motorola Moto g de benim diğer favorimdir. Discovery fiyat performans açısından alınabilecek diğer bir telefondur. Telfon almadan önce antutu puanlarını kıyaslamanızda fayda var.

Sosyal Ağlarda Paylaş