BlackBerry telefon pazarından çekiliyor mu

Cep Telefonu Admin
sponsorlu reklam

Köklü cep telefonu markalarından olan BlackBerry şirketinin CEO’su John Chen, daha önce yaptığı bir açıklamada “eğer cep telefonu satışlarımızdan kar elde edemiyorsak, bu pazardan çıkarız” şeklinde konuşmuştu. Şimdi ise şirketin bu açıklamada belirtildiği gibi pazardan çekilip çekilmeyeceği konuşuluyor.
Bir dönem dünya çapında mobil cihaz sektörüne damga vuran ve yüksek pazar payına sahip olan BlackBerry, şimdilerde ise eski günlerinden çok uzak görünüyor. Satış rakamlarını bir türlü istediği seviyeye çıkartamayan şirketin, John Chen’in açıklamalarına uyup uymayacağı merak konusu oldu. Bakıldığında CEO’nun açıklamalarına uyulmaması için bir sebep yok. Şirket son finansal çeyrekte sadece 500 bin adet telefon satışı gerçekleştirmiş durumda. Şirketin satış rakamı bir önceki çeyrekte 600 bin ve ondan öncekinde ise 700 bindi. Giderek azalan satış rakamı karşısında şirketin ne yapacağı merak ediliyor.
Sektörde yer alan otoritelere göre BlackBerry şirketinin cep telefonu pazarından çekileceği ve diğer firmalara yazılım ve farklı hizmetler alanında büyümeye çalışacağı yayılan söylentiler arasında.

Sosyal Ağlarda Paylaş