Cep Telefonu Aniden Kapanma Problemi

Cep Telefonu Admin
sponsorlu reklam

Teknoloji dünyada hızla ilerleyerek cep telefonlarının çoğalmasını ve yenilenmesini sağlamıştır. Akıllı telefonlar günümüzün olmazsa olmazları arasına girerek her yaş grubuna hitap etmektedir. Fakat bizler bu telefonların arızalanmalarında yeteri kadar bilgi sahibi değiliz. Örneğin akıllı telefonlar birçok uygulamayı beraberinde yapabilmektedir. Teknolojinin bir yansıması olan bu telefonlar bazen aniden kapanabilmekte ve açılmamaktadır.

Akıllı telefonların aniden kapanması işlemci, ram ve ekran kartı üçlemesinin ortaklaşa olarak sorun bildirmesinden kaynaklanmaktadır. Telefon aniden kapandıysa ve şarjı da tam ise bir süre beklenmeli ve tekrar açma tuşuna basılmalıdır. Yine açılmıyorsa batarya çıkarılıp tekrar denenmelidir. Yine açılmadıysa şarj bataryasından kaynaklanmış bir sorun olabileceği göz önüne alınmalı ve şarja takılı olarak bir süre beklenmelidir. Eğer açılmıyor ise telefon garanti kapsamındaysa ücretsiz olarak servise gönderebilir arızanın giderilmesini sağlayabilirsiniz. Telefon garanti kapsamında değilse yine yetkili servise göndererek tamirini yaptırabilirsiniz.

CEP-TELEFONU-KAPANMA-sorunlarıİTelefonun kapanması telefona fazla program yüklenmesi sonucunda aniden kapanabilmektedir. Bu nedenle telefonlarınıza duvar kâğıdı olsun uygulamalar olsun örneğin gereksiz oynamadığımız oyunlar gereksiz olanları yüklemekten kaçınmanız gerekmektedir. Akıllı telefonlar aşırı yüklenmiş programları ve uygulamaları ekran kartı sayesinde düzenlemektedir. İşlemci ile bu programları sürelerini ayarlamakta ve ram ile hızlı olarak işlerinizin kolay olması için tasarlanmıştır. Gereksiz uygulamalar ile ekran kartı yorulmakta ve ani olarak görüntüyü kapatmaktadır. Bu sorunu telefonu dinlendirerek aşamıyorsanız servisten yardım almak ve telefonunuzu tamir ettirmek mantıklı olacaktır.

Akıllı telefonlar hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Fakat bizler telefonumuzun hayatının uzun sürmesi için ona daha özen göstermeliyiz. Gerek telefonun içindeki gereksiz uygulamalar olsun gerekse telefonun dış koruması ve aynı zamanda ekranının temizliği olsun gerekli hassasiyeti göstermemiz telefonumuzun ömrünü uzatacak en önemli etkenlerden olmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş