Chrome Remote Desktop ile iOS Cihaz Üzerinden Bilgisayar Nasıl Yönetilir?

Uygulamalar Admin
sponsorlu reklam

Uzak masaüstü, eski sürüm işletim sistemlerinde de mevcut olan bir sistemdir. Günümüzde yeni nesil işletim sistemleri içerisinde de mevcut olan bu sistemi, paket programlar ile kullanmak çok daha kolay görünüyor. Bu konuda kullanıcılardan tam puan alan TeamViewer, kalitesini ve başarısını artık kanıtlamış durumdadır.

Yazılım rekabeti ve yeniliklerin teknoloji sayesinde hızlı şekilde ilerlemesi, benzer uygulamaların ortaya çıkmasına olanak sağlıyor. Uzak masaüstü uygulamalarına google bir yenilik getirerek, Chrome Remote Desktop uygulamasını geliştirdi. Başarılı uygulama TeamViewer’ın tahtına göz dikmiş durumda. Google’un birçok farklı uygulamasının kullanıldığı günümüzde chrome remote desktop nedir, sorusu merakla cevap beklemektedir.

Kısaca, mobil cihazlardan kişisel bilgisayarlara bağlanarak, onları kullanma ve yönetmeye yarayan bir uygulamadır ve farklı platformlarda çalışabilmektedir. Konu bu kadar basit iken diğer uygulamalara göre, bazı farklılıklar içermektedir. Google chrome remote desktop ile ios cihaz üzerinden bilgisayar nasıl yönetilir, kısaca anlatalım. İlk olarak hem pc sürümünü hem de iOS sürümünü cihazlara indirip kurun. Eklentinin bilgisayara kurulumundan sonra, google chrome tarayıcıdan google hesabına giriş yapın.

Belirlenmiş prosedürü kabul edin. İşlemler bittiğinde ekranımızda Uzaktan Yardım seçeneği ve Bilgisayarlarım seçenekleri gelecek. Buradan Bilgisayarlarım menüsü seçilip, güvelik aşamasına geleceksiniz. Bu bölümden bir pin oluşturmalısınız ve artık sıra iOS cihaza geldi. Oluşturduğunuz pin’i iOS cihazdaki uygulamaya girerek bağlantının sağlanmasını bekleyin. Bağlantı tamamlandığında, artık bilgisayarı cep telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş