Dünden Bugüne Mucize: I Phone

Cep Telefonu mustafa sanli
sponsorlu reklam

9 Ocak 2007 de tarihin ilk I phone u ile piyasa çıkan Steve JOBS tam anlamıyla piyasada devrim yapmıştı.  Üstünden tam on bir geçti ve ı phone serisini ıphone x e kadar genişletti.

2007 de kurucusu olan Steve Jobs efsane bir sunum yapmış ve rakiplerinin o zaman için biraz gerisinde de olsa kalan ama kullanıcılara tamamen farklı ve yeni bir dünya sunan I PHONE adındaki bu yeni telefonu tanıtarak piyasaya sürdü. O zamanda devrin lideri Nokia ve Microsoft tabanlı cihazlardı. Kendini tekrar eden ve işlevleri oldukça kısıtlı olan bu cihazlardan insanlar sıkılmıştı. I phone tamamen ekran ve tek tuş ile sarstı piyasayı. İlk yapıt olan I phone için bir uygulama merkezi bile yoktu, 3G destekleme vs. özelliklerine de daha sahip değildi. O zamana kadar görülmemiş bir müzik zevkini bize ıpad ve ıtunes ile sunuyordu ı phone. 3.5 içlik ekranı oldukça büyüktü o yıllarda. Kişiselleştirme sayılan kilit açma organizasyonu içinde swipe adındaki kaydırma çubuğu gönüllerde taht kurmuştu. İlk ı phone mükemmel bir istatistik elde ederek yedi milyon sattı. Bu satış tüm dikkatleri üstüne çekti. APPLE 9 Haziran 2008`de I phone 3G`yi tanıttı . 3G destekleyen bu cihaz oldukça hızlıydı.

İlk zamanlardaki hali ile oldukça kalın olan Iphone o zamanki rakiplerine oranla gayet inceydi. Zamanla dünyasını olgulaştıran ıphone halen piyasadaki yerini korumakta.

Sosyal Ağlarda Paylaş