Fifa 16 Mobil İnceleme

Oyunlar Admin
sponsorlu reklam

Futbol oyunları içerisinde yıllardır en vazgeçilmezlerden olan Fifa serisinin son oyunu Fifa 16 mağazalarda yerini aldı. Pes ile birlikte futbol  oyunları içerisinde önemli yer edinen bu iki oyundan Fifa 16 yı inceleyelim.

Öncelikle Fifa 16 apk indir işlemini tamamlıyoruz ve telefonumuza oyunumuzu indiriyoruz. Telefonumuzun özelliklerine göre grafiklerde değişmeler olacağını bilmenizde fayda var. Telefon grafiğinize göre düşük veya yüksek ayarda oynayabiliyorsunuz. Yüksek grafikte oynamak için güçlü bir telefona ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız. Ayrıca aşırı ısınan bir telefonunuz varsa düşük grafik ayarlarını tercih etmenizde fayda var.

 

Fifa 16 nasıl oynanır sorusuna cevap vermek için öncelikle Fifa 16 indir işlemini tamamladıktan sonra, oyunumuzu açıyoruz. Oyunumuz açıldığında Türkçe menü bizleri karşılıyor ve kullanım açısından büyük kolaylık sunduğunu belirtmek gerekir. İlk olarak bize hangi takımı destekliyorsunuz diye bir soru yöneltiyor ve seçimizin ardından menüye geçiyoruz. İlk olarak bir rakip belirledikten sonra maça başlıyoruz.

 

Maça başlamadan önce iki seçeneğimiz var. İlk olarak ekran üzerindeki dokunmatik yönlendirme tuşlarını kullanarak oyunumuzu oynayabiliriz. Bu kullanım oldukça basittir. Şut, pas gibi tuşlar oyun içerisine yerleştirilmiştir ve biz bu tuşlar yardımıyla oyumunuzu oynarız. Oynaması basittir çünkü her şey bir ekran üzerinde sabittir ve sadedir. Fakat hem telefonu tutmak, hem oyuncuları yönlendirmek hem de uygun pozisyonda şut çekmek veya pas vermek biraz zorlayabiliyor. Bu nedenle oyun seçeneklerinden bir diğer seçeneği kullanabilirsiniz. Telefonunuz OTG destekliyorsa ve mevcut Joystick kumandanız varsa bunu telefonunuza bağlayabilirsiniz. Böylece telefonunuzu mini bir TV ekranı gibi kullanıp Fifa 16 oynayabilirsiniz. Bu kullanımı tercih edecekseniz telefonunuzu güvenli bir yere sabitlemeyi unutmamalısınız ki düşmesin.

 

Oyun içerisinde oldukça etkili hareketler mevcut. Çalımlar oldukça etkileyici ve estetik hareketlerle desteklenmiş. Çalım atarken gerçekçiliği hissedebiliyorsunuz. Ayrıca oyundan gol attıktan sonra “kutla” tuşu beliriyor. Bu tuşu kullanarak gollerden sonra kutlamalar ve çeşitli hareketler yapabiliyorsunuz. Böylece sevincinizi katlayabilirsiniz.

 

Beklenen oyunlardan olan Fifa 16 gerçekten de grafikleriyle ve yenilikleriyle oynanmaya değecek bir oyun olmuş. Stadyumlar ve seyirciler geliştirilmiş, çimler ise gerçekçi olarak yeniden düzenlenmiş. Zaten oldukça başarılı olan bu seri Fifa 16 ile başarısını sürdürmüş diyebiliriz. Bir sonraki oyun Fifa 17 bizlere ne getirecek bilemeyiz ama Fifa 16 ciddi anlamda eğlenceli zaman geçirmek isteyenler için hazırlanmış bir oyun. Sadece eğlenceli zaman geçirmek isteyenler değil, uzunca zamandır bu oyunun çıkmasını bekleyenler tarafından yoğun ilgi ile karşılaşan bir oyun olarak raflarda ve mağazalarda yerini çoktan aldı.

Bu yazı admin tarafından ücretli bir şekilde yazdırılmıştır. Daha kaliteli yazılar için sabredin lütfen.

Sosyal Ağlarda Paylaş