Galaxy S7 Active Suya Dayanıklılık Testinden Geçti Mi

Cep Telefonu Admin
sponsorlu reklam

Galaxy S serisinde daha dayanıklı akıllı telefon kasası sunmak için çalışmalarını devam ettiren Samsung, geçmiş ayda Galaxy S7 Active modeli hakkında duyuru yaptı. Galaxy S7 serisinde olduğu Active serisi IP68 sertifikasına sahip ve suya dayanıklılık sertifikası bulunuyor. Ayrıca telefon ek olarak kasasıyla askeri dayanaklılık standartlarında karşı koruma sağlıyor. Galaxy S7 Active üzerinde yapılan bazı düşürme testleri modelin sağla olduğunu göstermişti, yalnız suya dayanıklılık konusunda modelin sınavı geçemediğini gösteren yeni testler ve sonuçları yayınlandı.

Mobil dünyasındaki en dayanıklı telefonlarından Galaxy S7 Active su geçirmezlik testine tabi tutuldu. Consumer Reports tarafından yapılan testlerde Galaxy S7 Active modelinin su sızıntıları ile ilgili dayanıklı olmadığı ile ilgili rapor yayınlandı.

Telefon IP68 sertifikasına sahip ve bu sertifika Galaxy S7 Active’in 1,5 metre kadar derinlikte yarım saat suya karşı dayanıklılık göstereceği, geçirme olmayacağı anlamına geliyor. Fakat belirtilen koşullarda yapılan deneyde süre dolmadan telefonun ekranında hasar görülüyor. Bunu sadece bir telefonda değil başkalarında da deneyen yetkiler sonucun değişmediğini görüyorlar. Suda bekletilen telefonlarda benzer arızlar görülüyor. Galaxy S7 Active modelinin başarısız olması sonrasında Consumer Reports yetkilileri Samsung marka yetkilileriyle temasta bulundu ve marka bu durumun sebeplerini araştırdıklarını belirtti. Teste tabi tutulan iki telefonun da kusurlu olması ihtimali düşünülüyor ama bu çok da mümkün olmayan bir ihtimal.

Sosyal Ağlarda Paylaş