Google Play Hataları

Uygulama Hataları Admin
sponsorlu reklam

Google Play bilindiği üzere android telefon kullanıcılarının oyunları ve uygulamaları indirebildiği bir plartform, yani androidi android yapan plartform diyebiliriz. Google Play’siz bir android düşünemiyorum bile. Bende bir android telefon kullanıcısı olarak Google Play’de karşılaştığım hataları ve çözüm yollarını sizlerle paylaşmak istedim. Özellikle samsung cihazımda karşılaştığım bir kaç hatadan söz edeceğim. (samsung pişmanlıktır).

 

İşte karşılaştığım bazı google play hataları:

 

En çok karşılaşılan hatalardan biri olan “Google Play – Bağlantı yok hatası” ile başlayalım dilerseniz. İnternetim var ama google play bağlantı yok hatası alıyorum diyorsanız işte size hatanın çözümü. Evet internetiniz var tarayıcılara girebiliyorsunuz, whatsappa girebiliyorsunuz, internete girebiliyorsunuz ama google play bağlantı yok hatası alıyorsanız bunu düzeltmek için iki şıkkımız var;

  • Öncelikle bu sorunun nedenlerinden biri de telefon saatinin veya tarihinin yanlış olmasıdır. İlk olarak saat ve tarihimizi kontrol ediyoruz, eğer yanlış ise ayarlar kısmından düzenliyoruz. Telefonumuzu kapayıp açtığımızda sorun hala devam ediyorsa aşağıdaki işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Telefonumuzun ayarlar bölümüne giriyoruz, uygulamalar kısmından google play store uygulamasına tıklıyoruz, önce ön belleği temizliyoruz daha sonra verileri temizle diyoruz. Geri geliyoruz ve uygulamalar kısmındaki google play hizmetlerine tıklayıp ön bellek işlemini aynı şekilde bu uygulamaya da yapıyoruz. En son adım olarak ise telefonumuzu kapatıp açıyoruz.google play hataları
    Çözümün görsel ile anlatımı.

Karşılaştığım diğer hata da ise Google Play indirme yaparken indirme yarıda kesilmişti. Bir çok hata kodu var ama sanırım bu hatanın kodu (924) idi. Siz de google play de indirme yaparken hata alıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

  • Öncelikle çok yüksek boyutlu uygulama ve oyunlarda bu sorunu yaşıyorsanız uygulamayı indirirken kesinlikle indirme sayfasından çıkmayın ve telefonun ekranı kilitlemesine izin vermeyin. Ben bu hata ile karşılaştığımda çözümü böyle bulmuştum ve hata almamıştım sorunsuz inmişti.
  • Ancak bu işlemi yaptığınız halde sonuç alamadıysanız “Google Play bağlantı yok” hatasının çözümünde belirttiğimiz ön bellek temizleme ve verileri silme işlemlerini bu hata için de gerçekleştirebilirsiniz. Üste anlattım ama kısaca burada da izleyeceğiniz yolu göstereyim.
    Ayarlar -> Uygulamalar -> Google Play Store ve Google Play Hizmetleri -> Ön belleği temizleme ve verileri temizleme. İşlemlerini gerçekleştirip telefonu kapatıp açınız.

Şimdilik önemli olarak gördüğüm bizzat karşılaştığım ve çözümlerini bu şekilde bulduğum google play hataları bunlardı. Eğer bu işlemler sonucunda hatalar hala devam ediyorsa yorum yaparak bizden yardım isteyebilir veya telefonunuza format atmayı deneyebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER KONULARIM

    Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(