Hindistanlı 4 Dolarlık Telefon Üreticisinden Yeni Bir Proje

Cep Telefonu Admin
sponsorlu reklam

Hindistan’da önceden 4 dolarlık telefon üreten üreticiler, yeni bir proje için Hint Hükümeti ile birlikte hazırlık yapıyorlar. Alınan habere göre telefon daha büyük kitlelere ulaşabilecek.

Dünyanın en ucuz akıllı telefonu olan 4 dolarlık Freedom 251 Ringing Bells Hint teknoloji şirketi tarafından önceki süreçte dağıtım konusuna pek değinilmeden tanıtılmıştı. Ancak şirket yöneticileri ülke içinde 7,5 milyar dolar tutarında satış rakamı elde etmesi gereken telefonu şimdiye kadarki en çok satılan akıllı telefon sıfatıyla anmak istediklerini, hedeflerinin bu olduğunu belirttiler. Bu doğrultuda da yeni bir projeye imza atmak üzere hazırlanıyorlar.

Alınan haberlere göre Ringing Bells kurucusu Mohit Goel, bu hazırlanılan yeni girişimlerinde Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile ortak çalışma olacağını belirtiyor. Ringing Bells CEOsu Mohit Goel, Çarşamba günü Başbakan Narendra Modi’nin ofisine gönderdiği mektupta Dijital Hindistan Programı kapsamında yardım etmek amacıyla Freedom 251 cihazını her eve temin etmek istediğini belirtti.

Devletin kendisine fon sağlamasını istediğini ifade eden Goel Freedom 251 telefonunun ülkenin teknolojik açıdan gelişimine katkıda olan özelliğe sahip olduğunu vurguladı.
2016 Şubat ayında Freedom 251 Hindistan içerisinde 73 milyon kadar sipariş almıştı. Şirket de bu talebi Temmuzda 2,5 milyon adetle karşılayacağını söylemişti. 960 x 540 çözünürlük ve 4 inç boyutlu ekrana sahip Freedom 251 1.3 GHz işlemci gücüne sahip. Ayrıca 8 MP arka kamera, 3,2 MP’lik ön kamerasıyla da dikkat çekiyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş