HTC Desire 820 İncelemesi (Özellikleri ve Fiyatı)

Cep Telefonu Admin
sponsorlu reklam

Akıllı telefon dünyasının iyilerinden olan HTC, Desire 8290 modeli ile yeni bir fırtına başlatacak mı, hep birlikte özelliklerini inceleyerek karar verelim. HTC Desire 820 IFA 2014‘de tanıtılmış ve özellikleri ile dikkat çekmeyi başarmış. 1399 TL gibi bir fiyat ile satışa sunulacak olan HTC Desire 820, Qualcomm’un yeni nesil orta seviyede işlemcisi olan Snapdragon 615’e sahiptir. 8 çekirdeğe sahip ve bu çekirdek aynı zamanda 64 bit mimarisini de desteklemektedirler.

Ayrıca HTC Desire 820 oldukça düşük olan güç tüketimi ile de dikkat çekmeyi başarmaktadır. HTC Desire 820’nin işlemcisi içerisinde yer almakta olan 4 çekirdekli işlemci 1.7 GHz hızında çalışırken diğer 4 çekirdekli işlemci ise 1 GHz hızında performans göstermektedir. 2 GB RAM’e sahip olan bu akıllı telefon, 16 GB dahili depolama alanı ile kullanıcıya sunulmaktadır. Bu hafızayı microSD kart ile artırabilme olanağını da cihaz kullanıcısına sunmaktadır.

7.7 mm kalınlığında ve 155 gram ağırlığında olan HTC Desire 820, 5.5 inç büyüklüğünde ki ekranı ile kullanıcıların gözünü dolduruyor diyebiliriz. 1280 x 720p çözünürlüğünde bir ekran görüntüsüne sahip olan bu cihaz, 13 MP değerinde BSI sensörlü olan bir ana kameraya sahiptir. Ön kamerası ise 8 MP değerindedir. 2600 mAh değer,inde bataryası olan HTC Dsire 820, bu özelliği ile oldukça yeterli bir pil ömrü sunmaktadır diyebiliriz. Satışa sunulduğu fiyata bakıldığında sahip olduğu özellikler iyi bir seviyededir diyebileceğimiz cihaz, HTC’nin orta üst segmente hitap ettiği bir modelidir. Başarı yakalayıp kullanıcıdan istediği ilgiyi görüp göremeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Sosyal Ağlarda Paylaş