Huawei’den Samsung’a patent davası

Cep Telefonu Admin
sponsorlu reklam

Telefon sektörünün önemli üreticilerinden olan Huawei, sektörün lider firmalarından Samsung’a dava açtı. Gerekçeleri ise Samsung’un kendilerine ait olan bazı patentleri izinsiz bir şekilde kullanıyor olması.

Cep telefonu üreticileri arasında patent davaları daha önceden de söz konusu olmuştu. Özellikle Apple ve Samsung arasındaki patent davaları oldukça konuşulmuştu. Şimdi ise Bir başka firma Huawei, Samsung’a 11 ayrı patent hakkında dava açtı. Detaylı olarak dava dosyasına ulaşılamadığı için firmanın Samsung’un hangi modellerinde izinsiz patent kullanımı yaptığını iddia ettiği bilinmiyor. Bilinen tek detay Huawei’nin bahsedilen patentlerin LTE teknolojisi ile alakalı olduğunu söylemesi.

Yapılan iddiaya göre Samsung’un LTE patentleri genellikle 4G bulunan ürünlerinde ve özellikle yeni üretilen Galaxy S7 modelinde kullandığı belirtiliyor. Bilinene göre Samsung’un bugüne kadar başvuru yapıp aldığı 110 bin patenti bulunuyor. Huawei’de ise bu rakam 50 bin civarı. Huawei’nin yaptığı açıklamada, kendilerine ait olan bu patentlerle ilgili haklarını sonuna kadar koruyacakları ve davanın takipçisi olarak geri çekmeyeceklerini söyledikleri belirtiliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş