İlk Kameralı Telefondan Günümüze Telefon Kameraları

Mobil Dünya mustafa sanli
sponsorlu reklam

Günümüz insanlarına bir telefondan ne beklediklerini sorduğumuz zaman alacağımız ilk cevap kesinlikle kamerası oluyor. Çünkü artık insanlara göre kamerasız telefonu telefon kategorisinde görmemekteyiz. Fotoğraf çekinilmeyi seven hatta standart fotoğraf kategorisinden çıkıp değişik fotoğraflar çekilme uğruna hayatından olanlar insanlar dahi var. Bu da insanların telefon kamerasına ne kadar değer verdiklerini göstermektedir.

Yıl 2000’lere geldiğinde artık kendini daha fazla öne çıkartmak isteyen firmalar sayesinde telefonlara kamera özelliği geldi. Sharp J-SH04 telefon modeli kamera özelliğinin geldiği ilk telefon oldu ve kamerası 0.1 MP çözünürlüğündeydi ve o zamanın telefonlarının ekranı çok fazla gelişmemiş olduğundan çekilen fotoğrafları seçmek o kadar kolay olmuyordu. Ama tabi ki bu böyle devam etmedi ve cep telefonlarının kamera özelliğinin günden güne gelişmesiyle beraber telefonların ekranları da gelişti. Günümüz telefonlarına baktığımızda ise kamera çözünürlüğünün en yüksek ve en iyi olduğu düşünülen telefon Samsung Galaxy S8 Plus olarak belirlenmektedir. Arka kamerası 12 MP ayrıca 1 lens taşımaktadır. Ön kamerası ise 8 MP ve arka kamerasında olduğu gibi 1’de lens taşımaktadır. 18 yıl içerisinde bu karar büyük bir değişim gösteren telefonların kameraları hala daha bazı insanlar için yeterli sayılmamaktadır.

Bu kadar gelişmiş olan teknolojinin önümüzdeki yıllar içerisinde daha fazla gelişip gelişmeyeceği ise aklımızda soru işareti bırakmıyor değil?

Sosyal Ağlarda Paylaş