iPhone 6 ile HTC One M9 Karşılaştırması

Cep Telefonu Admin
sponsorlu reklam

Akıllı telefon pazarının iki iddialı markasından iki iddialı akıllı telefon karşılaştırması ile karşınızdayız. 2499 TL fiyatına sahip olan iPhone 6, HTC One M9’un 2675 TL fiyatı ile birbirine yakın fiyat segmentinden iki cihazdır. özellikleri itibari ile öncelikle kameraya bakabiliriz.

HTC One M9, ön kısımda 4 ultrapixel çözünürlüğünde bir kameraya ve arka kısımda 20.7 MP kameraya sahiptir. iPhone 6 ise ön kısımda hala 1.2 MP çözünürlüğünde bir kameraya ve 8 MP çözünürlüğünde de ana kameraya sahiptir. Veri aktarım hızı itibari ile HTC One M9‘dan önde olan iPhone 6, One M9‘a kıyasla daha ince ve daha hafiftir. Depolama alanları itibari ile One M9 32 GB Hafıza alanı ile kullanıcıya sunulmaktadır. Bunu microSD kart ile artırabilme olanağı da sunmaktadır. iPhone 6 ise 2499 TL fiyatına sahip modelini 16 GB depolama alanı ile kullanıcısına sunmaktadır ve bu hafızayı artırma olanağı sunmamaktadır.

Eğer yüksek hafızaya sahip iPhone 6 istiyorsanız +300, +600 TL gibi değişen fiyatlardan birini ödemeniz gerekmektedir. Dolayısıyla fiyat 3 bin TL’ye kadar çıkmaktadır. 3 GB RAM ile kullanıcıya sunulan HTC One M9, Apple’ın hala 1 GB RAM’ini büyük bir farkla ezmektedir diyebiliriz. 5 inç gibi iPhone 6’nın 4.7 inç büyüklüğünde ki ekrandan biraz daha büyük olan One M9, pixel yoğunluğunun 441 PPI olması ile de 326 PPI değerine sahip iPhone 6’dan daha öndedir. İki iddialı cihaz arasında karar verip size uygun olanı, size hitap edeni göz önünde bulundurarak seçim yapmak en doğrusu olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş