iPhone 6S Fiyatı ve Özellikleri

Cep Telefonu Admin
sponsorlu reklam

İphone serileri akıllı telefon dünyasında gerçekten de adından söz ettiren ve dünya genelinde satış rekorları kıran cihazlardır. İphone yeni cihazı olan İphone 6s özelliklerinden bahsedeceğiz.

İphone 6s özellikleri içerisinde yer alan detaylardan birisi de alüminyum kasa kullanılmış olmasıdır. Plastik kasa yerine daha fazla güven veren alüminyum kasa bizleri memnun eden gelişmeler arasında. Bu konuda iphone 6s bizden tam not alıyor, 10.iPhone 6s plus

İşlemci tarafında 1.84 GHz Apple A9 İşlemci tercih edilmiş. Bu işlemci kendisi tarafından geliştirildiğinden cihaza tam entegre edilmiş ve mükemmel bir uyum yakalamış diyebiliriz. İşlemci performansı cihazın yazılımı ile tam uyumlu çalışarak gayet iyi performans sağlıyor. Bu konuda yine tam alıyor, 10.
Kullanılan Ekran Retina HD olarak tercih edilmiş ve bu tercih gerçekten de başarılı.

Görüntülerin kalitesini ve gerçekçiliğini anlamanız mümkün. Bu gerçekçilik oyunlarda kendinizi kaptırmanıza neden olacak kadar gerçekçi. Ayrıca dış ekran kısmı kırılmaları azaltmak adına özel bir madde ile kaplanarak kırılmaların önüne geçilmek istenmiş. Buda dikkat çeken detaylar arasında. Ekran da bizlerden tam not alıyor, 10.

Ram konusunda, diğer modellerden ayrılarak 2 GB RAM kullanılmış. Aslında akıllı telefon piyasasına baktığınızda 2gb ram artık standart hatta düşük kalan bir ram olarak düşünülebilir ama İphone tarafından kendi yazılı kullanıldığından, İOS için 2gb ram gerçekten de oldukça tatmin edici. Çünkü yazılım konusunda İphone mühendisleri gerçekten de çok başarılı. Tam not vererek devam ediyoruz, 10.

iPhone 6s

Kamera kısmında ise arka tarafta 12 mp bir kamera tercih edilmiş. Bu kamerada kullanılan teknolojiler 12mp’in çok üstünde performans ile çalışmasını sağlıyor. Yaptığımız kamera çekimlerinde şaşırtıcı gerçeklik ile karşı karşıya kaldık. Ön kamerada ise 5mp tercih edilmiş. Yine arka kamerada olduğu gibi özel teknolojilerle desteklenerek olağan üstü selfie kamerası performansı yaşamanıza imkan veriyor.

Bunlara ek olarak İphone 6s hataları da mevcut. Bu hatalardan birkaçına örnek vermek gerekirse, telefonun çerçeve kenarlarındaki boşluk oldukça geniş. Bu genişlik yeni çıkan telefonlarda inceltilmek için ayrı bir çaba harcanırken, iphone 6s için bu çabayı göremiyoruz. Bunun nedeni muhtemel olarak İphone markasının uzun zamandır ürettiği telefonlarda bu çerçeve deki boşluklara yer veriyor olması ve bu çizgisini korumak istemesidir.

Fiyatı bir kusur olarak görülebilir mi emin değiliz ama, fiyatında biraz daha indirime gidilebilirdi. Ayrıca yanında ki aksesuarlarında artış meydana gelebilirdi. Kutu içerisinden daha fazla aparat çıkabilirdi. Tabi bu hata kısmı kişiden kişiye değişecektir, kimi fiyatı ucuz bulur kimi pahalı.

iPhone 6S Fiyatı ve Özellikleri:

Genel Özellikler
Menşei Çin
Garanti 24
Ağırlık (gr) 143
Teknik Özellikler
Telefon Tipi Düz
Genişlik 67.1 mm
Şebeke Frekansı LTE
Ekran Özellikleri
Ekran Boyu 4.7 inch
Ekran Çözünürlüğü (px) 1334 x 750
Ekran Renk Sayısı 16M
Kamera Özellikleri
Ön Kamera Çözünürlük (mp) 5
Kamera Çözünürlük (mp) 12
Bellek
Dahili Hafıza 16 GB
Desteklenen Hafıza Kartı Yok
Mobil Ram Boyutu (mb) 2 GB

Tam olarak teknik özellikleri bu şekildeydi, fiyatları ise değişmekle birlikte 2899 TL’den 5000 TL civarlarına kadar çıkabiliyor. Tüm iPhone modelleri ve en ucuz iphone‘lar için tıklayın.

Sosyal Ağlarda Paylaş