İphone Telefonlarında Karşılaşılan Sorunlarda Çözüm Olarak Neler Yapılabilir

Cep Telefonu Admin
sponsorlu reklam

İphone, Apple tarafından tasarlanan ve üretilen internet ve multimedya özellikli akılı telefondur. Dünya ve Türkiye’de çok sayıda iphone marka telefon kullanıcısı bulunmaktadır.
Kablosuz modeli sürekli açık tutmak, oyun oynamak, müzik dinlemek, video izlemek telefon şarjını çabuk bitiren eylemlerdir. Bu eylemleri uzun süre yaparak bataryayı ısıtmak pilin ömrünü de azaltmaktadır. İphone pilini daha uzun kullanabilmek için arka planda çalışan uygulamaları kapatmak gerekmektedir. Aynı zamanda ekran parlaklığı da düşürülebilir. Bununla beraber telefonu şarj etme işlemini orijinal kutusunda alınan şarj aleti ile yapmak önemlidir. İphone şarjını çabuk bitiren başka bir konuda telefonda yüklü olan uygulamalardır.

Çok fazla kullanılmayan uygulamalar bazen olduğundan fazla şarj tüketmektedir. Telefon ayarlarından pil kullanımı kısmına girilerek hangi uygulamanın ne kadar şarj tükettiğini görmek mümkündür. Aynı zamanda uzun süre çalışan cihazlarda pil ömrü azalmaktadır. Telefonu kapatıp bir süre dinlendirme şarj kullanımını olumlu yönde etkileyeceği ifade edilmektedir.
İphone telefon kullanıcıları, uzun süre telefon görüşmeleri yapıldığında, oyun oynandığında ya da uzun süre video izlenildiğinde telefonlarının çok çabuk ısındığından şikâyetçi olabilmektedir. Fakat bu durum oldukça normal karşılanmalıdır. Çünkü uzun süre yapılan bu eylemler, telefonun fan ve havalandırma sisteminin yetmeyecek şekilde güç kullanılmasına sebep olmaktadır.
Uzun sürecek olan telefon görüşmelerinde telefonu yüze yaslamayıp yüz ısısını telefona vermemek ya da kulaklık kullanmak bir çözüm olarak sunulmaktadır. Çabuk ısınan iphone telefon pilinin hasar görmüş olabilmesi de mümkündür. Böyle durumda teknik servise götürülmesi en doğru tercih olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş