Iphone’nun Tarihsel Değişimi

Cep Telefonu editör yazar
sponsorlu reklam

Iphone’nun Tarihsel Değişimi 3

Apple tarafından üretilen Iphone marka telefonlar tarihsel olarak belirli deişimlere uğrasada akıllı ve tuşsuz telefonların bir ilki olarak diğer telefonlara yön vermiştir.İlk olarak 2007 yılında hayatımıza giren ıphonlar tuşsuz olma özelliği, internete girebilmesi ve farklı özellikleriyle alışılagelmiş telefonlardan uzak bir haldeydi.

Iphone’nun Tarihsel Değişimi 2İlk olarak fotoğraf kalitesi yüksek telefonlar olarak bilinen ıphonlar telefon sektöründe öncü ve devrim yaratan diğer telefon modellerine yön veren bir haldeydi. Daha sonra 3g ve 3s modellerinin çıkmasıyla ıphone adete kendi ile yarışır bir özellikteydi. Iphone 4 ise bu türün en modern telefonlarıdandı. Iphone 4S in şık tasarımı göz alırken video ve görüntü kalitesi, ses kalitesi ve hızı diğer telefon modellerine göre çok öndeydi

Çift çekirdekli ıphone 5 ise kimileri için bu modelin en üst basamağını oluşturuyordu. Ancak ıphone 6 ve ıphone 6 plusun çıkması ile beklenen devrimler yaşanmadığı için ıphone kendini mi tekrarlıyor sorusunu akıllara getirdi. Yine de zamanının çok öncesinde akıllı telefon niteliğindeki ıphonelar için tekrar kelimesi bu telefonlara büyük haksızlık olur.

Sosyal Ağlarda Paylaş