Kaliteli Videolu Anlatım Yapmanın Püf Noktaları!

Uygulamalar Admin
sponsorlu reklam

Malum bazı kişiler İnternette sesli ve videolu olarak ders anlatıyor ya da anlatmak istiyor. Fakat gerek anlatanlar gerek anlatacak olanlar ne yapacağını fazla bilmiyor gibi. Biz sizler için Kaliteli Bir Videolu Anlatım Yapmanın Püf Noktalarından bahsedeceğiz. Yani başarılı bir video anlatım için neler gerekli ona bakacağız. İnşallah paylaşacağımız bilgiler işinize yarar ve anlatımlarınızı daha güzel bir şekilde yaparsınız. Hadi nelerden bahsettiğimize aşağıdan bakalım.
1) Ön Hazırlık
Her şeyden önce ön hazırlık yapmak çok faydalıdır. Mesela çekeceğiniz bir videoda o an o sitede sorun çıkabilir tarayıcınızda bir açık olabilir bunlara dikkat edilmelidir. Mesela kayıt olunacaksa bilgiler kabul ediliyor mu bu denenmelidir? Ayrıca ne anlatılacağına nasıl anlatılacağına plan yapılmalıdır.
2) Engeller
Sunum sırasında sizi engelleyecek her şeyi kaldırmalısınız. Mesela MSN açıksa aniden biri bir şey yazabilir ve bu izleyicinin dikkatini dağıtır. Facebook açıksa bir bildirim gelebilir ve yine sunumun kalitesi düşebilir.
3) Program
Elbette kayıt için kaliteli bir program kullanmalısınız. Bazı programlar net çekemez bazı programlar ise sesi kaliteli alamaz. Bizim önerimizi soracak olursanız Camtasia Studio programını önerebiliriz.
4) Mikrofon
Kayıt esnasında dışarıdan gelecek sesleri bertaraf edecek bir mikrofona ihtiyacınız var. Dışı süngerle kaplı mikrofonlar bunun için yeterlidir.
5) Kontroller
Ses ve İnternet kontrollerinizi yaptıktan sonra artık kayıta başlayabilirsiniz.
Kayıt Sırasında
Kayıt sırasında acele etmeyin. Sakin ve yavaş anlaşılabilir bir şekilde konuşun. Kelime tekrarına düşmeyin. Ve öz anlatım yapın.

Sosyal Ağlarda Paylaş