Nokia Piyasalara Yeniden Dönüyor

Cep Telefonu editör yazar
sponsorlu reklam

Bir dönem en önemli telefon markası olan nokia akıllı telefon piyasasına yetişememesi ve akıllı telefon olarak ürettiği lumia telefonların tutmaması, yavaş çalışması ve bazı sorunlar meydana gelmesş sebebiyle çok uzun bir zaman nokıa telefon piyasasından çekilmişti. Nokıa 6 ile piyasalara yeniden dönen nokıa android işletim sistemi kullandı. Nokia 6 sadece Çinde satılacağı duyuruldu. Telefon 5.5 inçlik bir ekrana sahip olacak. Telefonda 16 piksel arka kamera 68 megapiksel ön kamera bulunacak.telefonun satış fiyatı ise yaklaşık olarak 245 dolar olacak. Mikrosoft a satılmasının ardından bir duraklama yaşayan ve windows uygulamalı lumia telefonların sevilmemesi ardından telefon piyasasından çekilen nokıanın nokıa6 telefonu Çinde önemli bir çıkış yaşayacağı düşünülüyor.

Telefonun dünya pazarına ne zaman çıkacağı ise bilinmiyor. 4 çekirdek işlemcili 4GB ram 64GB dahili depolama mikro SD desteği 7.0 android nougat sürüm ile telefon dikkat çeken özelliklerde.

Son dönemlerde çıkan akıllı telefonların biraz gerisinde olsada nokıa 6 bir çık kişinin beklediği bir telefon. Eğer telefon Çin pazarında tutarsa ve kullanıcılar memnun kalırsa dünya pazarına da şüphesiz sürülecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş