Note Serisinin Harikasına 30 Metre Testi

Cep Telefonu Admin
sponsorlu reklam

Teknoloji meraklılarının son zamanlarda en çok takip ettikleri videolardan biri de, dayanıklılık videoları. Her geçen gün artan teknoloji verimliliği ile karşımıza onlarca ürün çıkıyor. Bazıları ise ciddi anlamda cep yakar cinsten olabiliyor. Haliyle kullanıcı, satın alacağı ürünün dayanıklı olmasına önem vermekte. Youtube’nin fenomen kanallarından biri haline gelen Gizmoslip’te dayanıklılığı ölçmek konusunda kolları sıvadı.

Samsung note serisinin son ürünü note 7 için; corning gorilla glass 5 özelliği getirildi. Bahsettiğimiz özellik aslında koruyucu bir tabaka. Diğer telefonların aksine çatlamalara, çizilmelere, kırılmalara ve hatta kimyasallara bile dirençli olan bir cam tabaka.

Kanal bahsedilen bu tabakayı test etmek için samsung galaxy note 7’yi su dolu bir kavanoza yerleştirdi. Telefonun sudan etkilenmemesi de hayli dikkat çekmişti. Buz haline gelen kavanoz, 30 metrelik yükseklikten aşağı bırakıldı. Sonuç harika. Samsung galaxy note 7 için dayanıklılık testi başarı ile atlatıldı. Telefona hiçbir zarar gelmedi ve corning gorilla glass 5 cam özelliği teyit edilmiş oldu. Bir önceki modellerin aksine samsung galaxy note 7, dayanıklılığı ile de kendisine olan hayranlığı arttırdı.

Sosyal Ağlarda Paylaş