Pokemon Go Çılgınlığının Sebep Olduğu İlginç Olaylar

Oyun Haberleri Admin
sponsorlu reklam

Dünyada büyük ilgiyle oynanan pokemon go oyunu birçok ilginç olayı ve haberi de beraberinde getirmiştir. Haber kanallarında ya da yazılı basında pokemon go hakkında birçok haber yayınlanmıştır. Son zamanlar oyun hakkında yayınlanan haberlerden çok oyun kullanıcılarının oyun oynarken başına gelen ilginç olayları okumak artık normal hale gelmiştir.
Pokemon oynarken ağaca ya da direğe çarpma, aynı pokemonu yakalamak isteyen gençlerin kavgası, pokemon avlarken çukura düşme gibi hafif olayların ardından Birleşik Devlet’lerinden yeni bir haber gelmiştir. Nashua bölgesinde Rotary Park’da pokemon ararken çalılıkların arasında ceset bulan genç kız hemen yetkililere haber vermiştir.
Dünyayı etkisi altına alan pokemon go oyunu her geçen gün yeni haberler ile gündemde kalmaya devam etmektedir. Yine Birleşik Devletler ’de bir genç sürüş anında pokemon ararken park halinde ki bir polis arabasına çarpmıştır. Baltimore Polis Departmanı pokemon oyununun neden olabileceği kazalar konusunda herkesi uyarmıştır.
İnsanlar üzerinde etkisini her geçen gün artıran pokemon go oyunu için Yeni Zelenda ‘da yaşayan 24 yaşında ki gencin 20. Seviyeye ulaştığı oyunu daha fazla oynamak için işinden ayrıldığı haberi duyulmuştur.
İnsanları sokaklara döken pokemon go oyununda karanlıkta karşısına çıkan Rattata’yı yakalamak isteyen gencin göle düştüğü haberi insanları gülümsetmiştir. Pokemon go çılgınlığı son olarak emlak sektörüne de sıçramıştır. Emlakçılar ve ev sahipleri ilanlarını ön plana çıkarmak için evlerinin Pokestop ve GYM alanlarında olduğunu belirtmişlerdir.

Sosyal Ağlarda Paylaş