Teknoloji Devi Apple İphone İçin Özel Laboratuvar Mı Yaptırdı

Cep Telefonu Admin
sponsorlu reklam

Merkezi California da bulunan Apple, bilgisayar yazılımı, kişisel bilgisayar üreten, geliştiren ve satan Amerika’nın çok uluslu bir şirketidir. İphone akıllı telefon, mac serisi bilgisayar, ipod müzik çalar, ipad tablet bilgisayar ve apple watch en çok bilinen donanım ürünleridir. Samsung Elektronics şirketinden sonra dünyanın en çok ciroya sahip ikinci bilgi teknolojileri şirketi olarak bilinmektedir.

Apple’ın en çok bilinen donanım ürünlerinden olan İphone ilk modelini 2007’de tanıtmıştır. İphone Apple tarafından multimedya ve internet özelliğini destekleyen, dahili kamera ile tasarlanmıştır.12 mega piksel çözünürlükte fotoğraflar, sensor, gelişmiş piksel teknolojisi, Focus Pixels, iyileştirilmiş yerel ton eşleme ve optik görüntü stabilizasyonu ve yeni bir görüntü sinyali işlemcisi gibi birçok özellik sunulmaktadır.

Teknoloji devi apple, en güçlü donanımı olan iphone’nun kamera sensörü için geliştirmeler yapmak adına Fransa’da laboratuvar inşa etmesi ile gündeme gelmiştir. Bu laboratuvarın 800 metrekare olduğu ve 30 mühendisi bulunduğu haberi, Fransa’ nın Le Dauphiné Libéré adlı gazetesinde yayınlanmıştır.
Ayrıca bu laboratuvarda Apple’ın başka bir donanımı olan Apple Watch’un içinde yön ölçümü ve ayarlanmasında kullanılan alet olarak tanımlanan jiroskop ve ivmeölçeri üreten STMicroelectronics’ten mühendisler ile işbirliği yapıldığı iddia edilmektedir.

STMicroelectronics, elektronik çipler üreten, geliştiren ve satan Fransız ve İtalyan ortaklığı olan bir şirkettir.
Laboratuvarda, iphone kamerası için tasarlanılacak yenilikler iphone kullanıcıları için merak konusu haline gelmiştir.

Sosyal Ağlarda Paylaş