Telefonlar 5,5 Metreden Sarj Edilir Hale Geliyor

Cep Telefonu editör yazar
sponsorlu reklam

Teknoloji alanında yaptığı yeniliklerle adından söz ettiren Apple firması, şimdilerde yeni model Iphone akıllı telefonlarında kullanmayı planladığı uzaktan şarj edebilme özelliğinin farklı ve ilgi çekilebilir bir durumda olması için çalışmalarına devam etmekte.

Uzaktan şarj edebilen teknolojiyi getirmeyi düşünen Apple firmasından sızan haberlere göre, Iphone marka telefonları yaklaşık olarak beş buçuk metre mesafeden kablosuz olarak ve şarjın yüzeyine sahip olmadan şarjı edebilme olanağına sahip olunabilecek. Apple firmasının yeni model akıllı telefonu Iphone 8 serisinde kullanılması olası olacak bu teknolojiyi geliştirmeyi başaran Energous firması yetkilileri, bu konuda bir isim vermeseler de bu Apple şirketinden bahsetmekte.

Bu konu üzerinde çalışmaları başarı ile neticelenen uzaktan şarj edebilme özelliğini geliştiren Energous firması, geçtiğimiz aylar içerisinde bir çoğu Apple şirketi ile çalışmakta olan Dialog Semiconductor firmasından yaklaşık olarak 10 Milyon Dolarlık yatırım satın almıştı. Apple firmasının yeni piyasada olacak modeli Iphone 8 akıllı telefonunda kullanılması muhtemel bu teknoloji nasıl bir ilgi görecek bunu da zaman gösterecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş