Windows Phone Kullanıcıları Gelen Haberle Umutlandı

Cep Telefonu Admin
sponsorlu reklam

Windows, Microsoft’un en yaygın kullanılan işletim sistemidir. Microsoft Windows 7 ile başarıyı yakalamış ve bu başarısını Windows 8 ile devam ettirmiştir. En son sürümü olan Windows 10’u ise 2014 yılında piyasaya sürmüştür.
Windows phone ise, Microsoft’un geliştirdiği bir mobil işletim sistemidir. 2010 yılında mobil dünya kongresinde ilk kez duyurulmuştur. Çoğunlukla Nokia markalı telefonların kullandığı Windows phone işletim sisteminin en büyük eksikliği uygulama azlığıdır. Çok az uygulama mağazasına sahip olduğu için telefon sektöründe istediği başarıya sahip olamamıştır.

Android ve iOS kullanıcıları oldukça geniş bir uygulama mağazasına sahipken, Windows Phone birçok temel uygulamayı bile kullanıcılarına sunamamasından şikâyetçi olan Windows phone işletim sistemi kullanıcıları Microsoft’tan gelecek haberleri büyük ilgiyle takip etmektedir.

Ve sonunda bekledikleri haber Microsoft’tan gelmiştir. Son günlerin en çok kullanılan uygulamalarından olan Snapchat’in resmi Windows phone uygulaması üzerinde çalışmalar yapıldığı duyurulmuştur. Windows phone kullanıcıları uygulamanın tamamlanmasını ve kullanıma başlanmasını heyecanla beklemektedir.

Windows, iOS, Linux ve , Mac OS X işletim sistemlerini kullanan bilgisayarların yanı sıra taşınabilir aygıtlardan Windows Mobile, Android, S60 ve web OS işletim sistemlerini kullanan aygıtlar üzerinden sınırsız müzik dinleme izni veren Spotify, bundan sonra Windows phone için güncelleme yayınlamayacağını duyurmuştu. Bu haber Windows phone kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Fakat daha önce yayınladığı haberi güncelleyen Spotify, önümüzdeki dönemde de Windows Phone için güncelleme yayınlamaya devam edeceklerini bildirmiştir.

Sosyal Ağlarda Paylaş